Структурні підрозділи

Співпраця з еврейською громадою міста

Броварська міська бібліотека вже більше десяти років співпрацює з єврейською громадою міста. Щороку громада підписує для бібліотеки газету «Єврейські вісті», дарують газету «Надєжда». В 2007 році єврейська громада подарувала нашій бібліотеці понад 20 книг історичної тематики, де розкрито тему голокосту. Нещодавно вони знову подарували нам книгу, яка написана американським вченим і письменником Лоренсом Алланом Кобеном, «Анин штетл», 2013 року видання.

       Це книга спогадів Анни Спектр, яка народилася і 14 років прожила в м. Корсунь (тепер м. Корсунь-Шевченківський), поки не виїхала до Америки в 1919 році. Народилася Анна в 1905 році. За ці 14 років, вона разом із своєю сім’єю пережила першу світову війну, більшовицьку революцію, Громадянську війну, а також три єврейські погроми – смертоносних заворушень, здійснених різними воєнними угрупуваннями, які завойовували місто під час Громадянської війни.

       В 1990 році в Америці Анна зустрілася з Лоренсом Алланом Кобеном, жителем Америки, який шукав інформацію про штетли (єврейські містечка і села). Навіть у свої 90 років Анна прекрасно пам’ятала ті роки свого тяжкого життя в Корсуні, про що і згадала в цій книзі.

       «Анин штетл» - це історична пам’ятка з життя містечка Корсунь, що розміщене на півдні від Києва за 142 км. Це розповідь про те, що навіть розруха, і Громадянська війна не закреслило бажання дітей вчитися, ходити до школи в холодні класи.

       Анна дуже добре пам’ятає перший єврейський погром (1-8 березня 1918 р.), коли козаки денікінської армії, які носили дуже гострі легендарні шаблі рубали всіх на своєму шляху. Це вони влаштували різню євреям, які відмовлялися від хрещення. Цей погром Анна згадує в подробицях, але це була тільки репетиція, як говорили тоді жителі міста. Після першого погрому Анна поклялася, що поїде в Америку до батька, який виїхав туди ще  в 1913 році.

       В книзі багато фотографій містечка того часу, карти, намальовані Анею по памяті.