Структурні підрозділи

«В’ячеслав Чорновіл – діяч руху опору» тематична книжково-ілюстративна поличка до 80-річчя від дня народження політика.

Дата проведення: 
01.02.2018 - 11:00 до 31.03.2018 - 19:00

Вшановуючи 80-річчя з дня народження українського політика у Броварській міській бібліотеці розгорнуто тематичну книжкову поличку «Вячеслав Чорновіл – діяч руху опору»

Вячеслав Чорновіл — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х років, голова Народного Руху України, Герой України (посмертно, 2000 р.), лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка (1996р.), нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (1997 р.), лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна, ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України.
Саме він був одним із організаторів національно-визвольної боротьби дисидентів і шістдесятників, засновником і головним редактором "Українського вісника", членом Української Гельсінської групи та ініціатором заснування Української Гельсінської спілки. 
За свою діяльність Чорновіл не раз опинявся за гратами за звинувачення в "антирадянській пропаганді". Відбував покарання в таборах Мордовії та в засланнях. Загальна кількість років, проведених в неволі, склала 17. 
1999 року В'ячеслав Чорновіл загинув у автокатастрофі під Борисполем.
Книжкова поличка діятиме до 31 березня 2018 року.