Структурні підрозділи

Віртуальна презентація книги «Студентська революція на граніті», автор і упорядник Олесь Доній.

Дата проведення: 
03.10.2017 - 14:30 до 30.10.2017 - 18:00

   До 27-річниці  Революції на граніті в Броварській міській бібліотеці проведена віртуальна презентація книги «Студентська революція на  граніті», автор і упорядник Олесь Доній.

В книзі розповідається про студентську політичну акцію з 2 по 17 жовтня 1990 року, яка увійшла в історію під назвою «Революція на граніті». Стрижнем  якої стало  стало голодування студентів в Києві на  Майдані Незалежності. Революція на граніті  2–17 жовтня 1990 року – перший успішний ненасильницький політичний протест проти чинної комуністичної влади в УРСР, поштовх до демократизації українського суспільства.

Акції громадянської непокори, які охопили Україну в жовтні 1990 року, заклали традиції проведення демократичних акцій протесту, подальшим виразником яких стала Помаранчева революція та Революція Гідності.

 

Революція на граніті стала переломним моментом в утвердженні незалежності України, а молоде покоління вже на початку 90-х років засвідчило своє бажання і відстояло право жити у вільній демократичній державі. Юнацький ентузіазм, помножений на чітку та продуману організацію акцій, дав змогу проявити неабиякий політичний потенціал українського молодіжного руху, який змусив рахуватися з собою і тодішніх компартійних можновладців, і досвідчених діячів опозиції.

 

      Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з  книгою .