Структурні підрозділи

«Сильні духом» експрес – інформація до Міжнародного дня інвалідів. Презентація в мережі Facebook

Дата проведення: 
03.12.2019 - 11:30
Цього року  виповнилося 11 років з дня підписання Україною Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, тому тепер в нашій  державі чемпіони та призери  Паралімпійських ігор відзначаються у рівній мірі з олімпійцями. Ця значуща подія підкреслює, що потужна сила наших паралімпійців просуває імідж України на світовій арені.
 Сьогодні  люди з особливими потребами «широко крокують» по планеті: займаються спортом, творчістю, засновують власний бізнес, ведуть блоги, відкривають ресторани, очолюють громадські організації, впливають на законодавчі зміни тощо. Наприклад: з 18 по20 вересня відбувся фінал сьомої Всеукраїнської спартакіади «Сила духу», яка щороку організовується Фондом соціального страхування України. У відбірковому етапі, що тривав декілька місяців, за право представляти свої регіони  у фіналі  змагалися  2 071 учасники. Відбіркові тури пройшли в усіх областях України та м. Києві.  У фінальних змаганнях взяли участь 272 спортсмени-аматори, які отримали травми внаслідок нещасних випадків під час виконання службових обов’язків. Учасники спартакіади виборювали перемогу у шести видах спорту: армспорті, бомбаскеті, гирьовому спорті, дартсі, настільному тенісі і шахах. За результатами триденних змагань в особистій першості перемогу здобув 51 учасник у 17 номінаціях.
Всеукраїнська спартакіада «Сила духу»
 була започаткована у 2013 році й проходить щорічно. За час існування кількість учасників заходу  зросла  в 1,5 рази  – з 1478 осіб у 2013 році до 2071 у 2019-му.
В нашому місті живе унікальна людина – Олег Іваненко, яка є прикладом для всіх. А особливі потреби його – це не візок на якому він пересувається, а те, що ставлячи перед собою мету впевнено іде до неї. В свої 16 років, коли став інвалідом – не зламався. Це не завадило йому  здобути освіту, стати нотаріусом, відомим спортсменом - паралімпійцем, що побив 9 рекордів України  з плавання. Йому належить світовий рекорд з плавання на 50 м. стилем батерфляй. Він має багато державних нагород, удостоєний почесного звання «Гордість України». 
28 червня 2017 року   Олег встановив світовий рекорд з тріатлону «Ironman»(«Залізна людина») – за 35 годин  подолав дистанцію 228 км. -  4 км. проплив (2 год. 15 хв.), далі 182 км. на  хендбайку (22 год. 30 хв.) і останній етап – дистанція 42 км. на інвалідному візку (10 год. 30 хв.)
У 2018 році  Олег проплив протоку Босфор, а це 6.5 км. без зупинки з Азії в Європу зусиллям одного біцепса, м’язів  кістей рук і величезної сили волі.   У його планах переплисти протоку Ла-Манш на що вже отримано дозвіл відповідних міжнародних структур.  
Він, як депутат Київської обласної ради, звітуючись перед виборцями   в 2018 році сказав: «Я все зроблю, щоб показати всім: не бійтеся встановлювати рекорди. А найголовніше – не бійтеся бути прикладом для інших, і ваш хороший приклад – це ваш крок, щоб змінити щось. І якщо ми кажемо що не можемо змінити все одразу , то міняймо світ навколо себе, рухаймося вперед, і в результаті – перемога». А ось ще: «Я своїм прикладом показую іншим, що за будь-яких обставин не потрібно здаватися. Жаліти себе можна лише якийсь короткий час, далі потрібно переосмислити  життя і знайти своє місце в ньому».

   Отже, нам усім є з кого брати приклад , а Олегу побажаємо майбутніх рекордів і перемог.