Структурні підрозділи

«Соборна, вільна і сильна» тематична виставка і інформаційне повідомлення до Дня Соборності України

Дата проведення: 
22.01.2015 - 12:00 до 18:00

День Соборності України

— свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України» Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено

В Броварській міській бібліотеці з нагоди свята відкрита книжкова виставка «Соборна,вільна, сильна …». На захід були запрошені учні 11 класу НВО.

Захід пройшов у щирій привітній атмосфері і піднесеному настрої.