Структурні підрозділи

«Ми духом незламні» - експрес - інформація до Дня людей з обмеженими фізичними можливостями в мережі Facebook

Дата проведення: 
03.12.2017 - 11:00 до 13:00

«Ми духом незламні»

експрес-інформація до Міжнародного дня інвалідів

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з  інвалідністю, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 14 жовтня 1992 року.

Первинним чинником вирішення проблем людей з інвалідністю є свідомість суспільства. І те, що у цій свідомості відбулися позитивні, європейські зрушення – беззаперечно. До українського суспільства, зокрема завдяки успіхам паралімпійців, прийшло розуміння, що доросла людина чи дитина з інвалідністю не повинні бути соціально ізольованими, дистанційованими від інтеграції в суспільство.

«Люди з інвалідністю – це просто різновид людей. Як буває різний колір шкіри чи очей, хтось пересувається ногами, а хтось на візку. Бути різними – це нормально»- вважає Валерій Сушкевич, Уповноважений Президент України з прав людей з інвалідністю.

Від людини, яка ходить, бачить, і не має проблем зі здоров’ям, до людини з інвалідністю, яка не ходить, не бачить – одна мить. І ти можеш опинитися на тому ж місці. Треба усвідомлювати, що «дзвін» може в будь-який час задзвонити по тобі. Це усвідомлення раніше було відсутнє в суспільстві. Зараз воно набуває сили і значення.

Українська влада та її інституції роблять багато для того щоб законодавча база була змінена, визначена у новому варіанті законодавчого сприйняття. Досягнуто високого рівня відповідності національного законодавства головному міжнародно-правовому документу – «Конвенції ООН про права людей з інвалідністю».

Українська влада і суспільство відповідальні перед тими хлопцями і дівчатами, які втратили здоров’я, захищаючи нашу державність, перед тими, хто вже не бачить, не чує, не ходить, має контузію, поранення. Ці люди не мають доступу до освіти, працевлаштування, можливості створення сім’ї.  Для цього  держава створила високий рівень фінансування програм протезування, реабілітації. Вдалося врегулювати питання пенсійного забезпечення резервістів (добровольців, які, не маючи статусу військовослужбовця, брали участь у боях, отримували травми, інвалідність) – прийнято закон, тепер їм призначають військові пенсії.

До 10 -ї річниці ухвалення ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю (грудень,2016 р), Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про створення умов для реалізації прав людьми з інвалідністю». Це системний і комплексний документ, що засвідчує повагу до сили духу та гідності цих людей, спрямований на забезпечення додержання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю відповідно до вимог Конвенції ООН, охоплює сфери життєдіяльності всіх категорій українських громадян, які мають вроджені чи набуті проблеми зі здоров’ям

Серед кроків, які необхідно зробити задля реалізації  поставленої мети, Президент назвав першочерговими:

-        посилення відповідальності за порушення прав і законних інтересів людей з інвалідністю;

-        формування у свідомості громадян толерантного ставлення до людей з інвалідністю;

-        поліпшення рівня та якості забезпечення людей з інвалідністю медичними та реабілітаційними послугами.

 Тому, підготовленими  Міністерством соціальної політики законопроектами та змінами до чинних нормативних актів передбачено:  

-        створення умов для забезпечення виборчих  прав осіб з інвалідністю;

-        надання податкових преференцій підприємствам, організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю буде делеговано місцевим органам влади;

-        доступність і безбар’єрність  будівель і споруд громадського та цивільного призначення;

Уряд також ухвалив низку постанов, що вдосконалюють механізм державної підтримки осіб з інвалідністю, зокрема щодо забезпечення автомобілями, виплати компенсацій на технічне та транспортне обслуговування.

Отже, помітні зміни на краще вже відбуваються. Змінюючи ставлення до людей з інвалідністю, ми змінюємо державу.

Експрес-інформація підготовлена за матеріалами журналу «Соціальний захист» за 2017 рік.

                   Підготувала бібліограф

Броварської міської бібліотеки:                         Мороз Г.В.