Структурні підрозділи

Міжнародний проект "Музика сусідів без кордонів"

Відділ культури Броварської міської ради підготував та подав проект міжнародної співпраці "Музика сусідів без кордонів" на конкурс грантів «Culture Bridges», оголошений Британською Радою.
Місто Бровари Київської області України підтримує поріднені зв’язки з Гнєзненським повітом (республіка Польща) відповідно до укладеної угоди про співпрацю у 2009 році. Впродовж цього періоду між нашими територіальними громадами щорічно відбуваються різноманітні заходи. У 2016-2017 році Гнєзненський повіт у Польщі та місто Бровари в Україні реалізували спільний проект «Нistory of the neighbors music written» / «Історія музичного сусідства»/, який проводився у польському побратимі – Гнєзненському повіті за рахунок польської допомоги, що надавалась Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Діти познайомились зі своїми польськими ровесниками, обмінялись знаннями про національну музику, брали участь у різноманітних музичних конкурсах та розвагах, створювали власну музику для оркестру, провели багато спільних репетицій і, як результат, представили спільну діяльність у вигляді гала-концерту мешканцям Гнєзненського повіту. Маємо сподівання з обох сторін на отримання можливості проведення подібного проекту в Україні у 2018 році за рахунок наданих нам коштів.
Реалізація проекту дасть можливість всім учасникам доторкнутися до української та польської культур через засоби національного музичного мистецтва. Кожен учасник зможе відчути свою причетність до того культурно-мистецького середовища, нащадком якого він є, і виразити це у виконанні кращих зразків класичної та народної музики.
36 осіб, які безпосередньо беруть участь у проекті (по 18 учасників з міста Бровари України та Гнєзненського повіту Республіки Польща), при цьому в різних компонентах проекту будуть на волонтерських засадах залучені учні закладів естетичного виховання (близько 900 осіб), а також їхні батьки (близько 900 осіб), представники польського культурно-освітнього товариства «Родина» (понад 100 осіб), учні Броварської спеціалізованої школи №5, де вивчається польська мова (близько 100 осіб);
Польська допомога буде отримана відділом культури Броварської міської ради для реалізації проекту підпорядкованими йому закладами: Броварська дитяча музична школа та Броварська дитяча школа мистецтв;
Безпосередньо учасниками проекту стануть 16 дітей + 2 викладача музики з міста Бровари України та 16 дітей + 2 викладача музики з Гнєзненського повіту Республіки Польща. Вік дітей – 12-14 років (по 8 учасників з обох громад), 15-20 років (по 8 учасників з обох громад), в т.ч. по 8 дівчат і 8 хлопців з обох громад.
Відбір учасників у місті Бровари відбуватиметься компетентним організаційним комітетом шляхом перевірки навичок читання нот з листа, вміння грати в ансамблі.
З 10 жовтня 2018 року відбуватиметься спілкування між координаторами проекту через соціальні мережі щодо організації та проведення зустрічі українських та польських учасників у м.Бровари з 06 до 13 листопада 2018 року. До роботи у проекті буде залучено перекладача з польської мови з метою забезпечення спілкування між партнерами.
З 10 до 15 жовтня 2018 року буде створено організаційні комітети у Броварах та Гнєзненському повіті, до складу яких увійдуть викладачі музично-теоретичних предметів, для відбору учасників проекту від Броварів (12 учнів Броварської дитячої музичної школи та 4 учня Броварської дитячої школи мистецтв, віком 12-14 років - 8 учасників, 15-20 років - 8 учасників, в т.ч. 8 дівчат та 8 хлопців, а також двох викладачів музики з Дитячої музичної школи , які супроводитимуть броварську групу), а також 16 учасників проекту від Гнєзненського повіту, віком 12-14 років - 8 учасників, 15-20 років - 8 учасників, в т.ч. 8 дівчат та 8 хлопців, а також двох викладачів музики, які супроводжуватимуть гнєзненську групу. 
У другій половині жовтня 2018 року в рамках проекту буде проведено конкурс малюнків «Музика єднає серця» серед молоді міста Бровари та Гнєзненського повіту; організаційними комітетами обох партнерів будуть відібрані кращі роботи для подальшого їх представлення на виставці, організованій під час гала концерту та Фестивалю польської культури.
До 25 жовтня 2018 року організаційними комітетами обох сторін будуть проведені відео-конференції за допомогою Viber чи Skype для відбору 4 музичних творів української та польської музики (2 класичних та 2 народних) та розроблено музичну гру, вікторини, тестові завдання та конкурси у сфері музичної літератури. Обрані музичні твори будуть направлені українським та польським партнерам, що дозволить молоді попередньо ознайомитися з творами і скоротити їх загальну підготовку.
З метою інформування про реалізацію проекту у м.Бровари буде виготовлено та розміщено на фасаді міського культурного центру «Прометей» банер із зазначенням назви проекту, що фінансується в рамках програми Culture Bridges.
На всіх заходах буде використовуватись банер із зазначенням назви проекту, що фінансується в рамках програми Culture Bridges.
Будуть виготовлені афіші про проведення гала концерту у міському культурному центрі «Прометей» та відповідні запрошення.
Організаційним комітетом Броварів буде підготовлено фото-звіт про реалізацію у 2016 та 2017 роках у Гнєзненському повіті Польщі спільного проекту «Нistory of the neighbors music written» / «Історія музичного сусідства»/ за рахунок польської допомоги, що надавалась Міністерством закордонних справ Республіки Польща.
У другій половині жовтня 2018 року буде проведено відбір учасників шляхом перевірки навичок читання нот з листа, вміння грати в ансамблі.
У жовтні 2018 року за рахунок проектних коштів будуть викуплені квитки на переїзд польського партнера з Гнєзненського повіту до Броварів та з Броварів до Гнєзненського повіту. 
06 листопада 2018 року передбачено початок проекту, приїзд польської делегації до Броварів, заселення до місцевого готелю. Проектом передбачено триразове харчування 18 учасників з Гнєзненського повіту (сніданок, обід і вечеря ) та дворазове харчування (обід і вечеря ) для броварських учасників з метою безперервного спілкування та зміцнення дружніх відносин. З метою перевезення учасників проекту до місць проведення заходів буде закріплено транспортний засіб.
Цього дня відбудеться знайомство учасників та перша репетиція молодіжного оркестру. Всі репетиції будуть проходити в Броварській дитячій музичній школі, що дасть можливість польському партнеру познайомитись із функціонуванням даного закладу та методами роботи.
7 листопада 2018 року буде продовжено репетиції в Броварській дитячій школі мистецтв, де польські учасники зможуть поспілкуватись із учнями та викладачами, а також познайомитись із функціонуванням даного закладу та методами роботи. Ввечері учасники проекту відвідають Броварський краєзнавчий музей з метою знайомства з історією міста Бровари та фотовиставки «Польща моїми очима» .
8 листопада 2018 року, до обіду, репетиція пройде у Броварській дитячій музичній школі, де польські учасники зможуть також поспілкуватись із учнями та викладачами, а також познайомитись із функціонуванням даного закладу та методами роботи. Після обіду репетицію буде продовжено у Броварській дитячій школі мистецтв. Ввечері для учасників проекту буде організовано обзорну екскурсію Броварами з метою знайомства з визначними місцями нашого міста.
9 листопада 2018 року, до обіду, відбудеться генеральна репетиція молодіжного оркестру у міському культурному центрі «Прометей». Після обіду відбудеться гала-концерт учасників проекту для мешканців та гостей міста Бровари, де буде продемонстровано результати спільної роботи польських та українських музикантів. У холі «Прометею» буде розміщено виставку малюнків «Музика єднає серця».
10 листопада 2018 року учасники проекту візьмуть участь у презентації «Ян Квятковський – видатний поляк Броварів», яка буде проведена у Палаці творчості дітей та юнацтва. Після обіду учасники музичного проекту візьмуть участь у «Фестивалі польської культури» з нагоди відзначення 100-річчя Незалежності Республіки Польща за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. У зазначеному фестивалі візьмуть участь колективи з Красницького повіту та Гродзіського повіту, польських побратимів міста Бровари. У холі буде розміщено виставку малюнків «Музика єднає серця».
11 листопада 2018 року для учасників проекту буде організовано оглядову екскурсію у супроводі кваліфікованого гіда до міста Києва, столиці України, для знайомства з історичними пам’ятками та культурно-мистецькими закладами, серед них: Національна музична академія України ім. Петра Чайковського, Національна філармонія України та Національний театр опери та балету. З метою вшанування пам’яті жертв тоталітаризму учасники проекту відвідають історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
12 листопада 2018 року, до обіду, учасники відвідають Броварську спеціалізовану школу з поглибленим вивченням іноземних мов №5, де вивчається польська мова, юні броварчани матимуть надзвичайну можливість поспілкуватись з іноземними ровесниками польською мовою, що в подальшому дасть можливість розвивати встановлені контакти та розробляти спільні проекти, що сприятимуть зміцненню поріднених зв’язків між містом Бровари та польськими побратимами. Учасники проекту зустрінуться з польським культурно-освітнім товариством «Родина», де вони матимуть нагоду поспілкуватись з броварчанами польського походження і тими, хто цікавиться мовою, традиціями, історією та культурою Польщі.
Ввечері учасники проекту за круглим столом будуть висловлювати свої думки щодо оцінювання проекту: його успіхи та недоліки, а також будуть обговорювати деталі щодо можливості розвитку проекту. 
13 листопада 2018 року учасники з Гнєзненського повіту повернуться до Польщі.
У другій половині листопада 2018 року інформаційні матеріали про реалізацію проекту будуть висвітлені на офіційних сайтах обох партнерів, у засобах ЗМІ та соціальних мережах. Буде змонтовано фільм, який буде передано польським партнерам, а також розміщено в youtube з метою інформування якнайширшої аудиторії з результатами реалізації проекту. Під час Днів польського кіно, які планується провести у місті Бровари наприкінці листопада 2018 року, даний фільм буде показано для жителів та гостей міста.
У грудні 2018 року українські та польські учасники підготують музичні новорічні та різдвяні привітання та поздоровлять одне одного через мережу Інтернет.
У січні-лютому учасники проекту за допомогою Viber, Skype чи електронної пошти будуть обговорювати питання щодо розробки нового музичного проекту, який міг би бути реалізованим на території Республіки Польща, з подальшою подачею заявки на існуючі міжнародні конкурси.