Структурні підрозділи

Літературно-музична лекція, присвячена 200-річчю з дня народження великого поета

Дата проведення: 
01.03.2014 - 10:00 до 15:00

        01 березня 2014 року в приміщенні Броварської міської дитячої музичної школи відбулася літературно-музична лекція, присвячена

 200-річчю з дня народження  великого поета, революціонера, демократа - Т.Г. Шевченка, яку провели викладачі ДМШ: Давиденко Н.С., Бугаренко Л.В. та Федосенко Т.В.  з учнями  2, 3, 4, 5-х класів  фортепіанного та народного відділів.

        Шевченківський край. Так називають Черкащину. Тут у селі Моринцях у родині селянина – кріпака  9 березня 1814 р. народився маленький хлопчик, який згодом став великим поетом зі світовою славою.

        У 8 років Тараса віддають навчатися до дьяка, який навчав дітей по старослов’янських книжках. Першою опанованою книжкою була «Грамота»- церковно-слов*янський буквар, другою -  «Часослов»,  третя книжка – «Псалтир».

        Коли Тарасу виповнилося 9 років, померла мати, а через два роки помер батько. В 14 років Тарас стає козачком у пана Енгельгарда.

        Влітку 1836 року він знайомиться  у Петербурзі зі своїми земляками – художником І. Сошенко, поетом Павлом Гребінкою, художником Вініціоновим. Друзі вирішили викупити молодого поета з кріпацької неволі. Пан Енгельгард запросив за свого кріпака 2.500 карбованців сріблом. Для викупу Тараса із кріпацької неволі  художник Карл Брюллов намалював портрет поета Жуковського. Портрет  поета Жуковського викупила царська родина, За зібрані гроші молодого поета Т. Шевченка викупили з кріпацтва. Шевченко вступає до Петербурзької Академії Мистецтв. Пише свої перші вірші.

        В 1840 р. виданий «Кобзар», до нього входить 8 творів: «Думи мої», «Катерина», «Думка», «Тарасова ніч»,  «Іван Підкова» тощо. У 1844 році видана друга книга поетичних творів Т.Шевченка, куди увійшли поезії: «Гайдамаки», «Назар Стодоля», «Слепая» - це видавництво мало назву «Чигиринський кобзар».

        Новий період творчості Т.Г.Шевченка охоплює 1843-1847 р.р. В цей період  поет переживає надзвичайно творче піднесення і пише один  за одним

нові твори: «Єретик», «Наймичка», «Кавказ»,  «Сон», «І мертвим і живим». Він переписує в альбом під назвою «Три літа».

        За час навчання в Академії мистецтв Т. Шевченко нагороджений тричі срібною медаллю, а згодом золотою медаллю за малюнки з натури та живопису  та отримує звання Академіка академії мистецтв. Після закінчення Академії мистецтв Т. Шевченко їде до Києва, працює художником, малює портрети, краєвиди, записує народні пісні, пише вірші, в яких виступає проти панів і царя.  Він прагне волі для простого народу.  За гнівні вірші Т. Шевченка було заслано в орську фортецю (це у Казахстані) з 1847 по 1857 р.  Понад десять років Т.Г. Шевченко карався, мучився, але не каявся. Цар заборонив Т. Шевченку писати та малювати.  Незважаючи на заборону царя, Шевченко писав вірші та ховав їх за халявою чобота, це халявні книжечки, в яких поет виражав нестерпний біль і безмежну любов до України, до своєї землі, до свого народу.

        В 1861 році Шевченко помер у Петербурзі. Похоронений у Каневі на Чернечій горі над Дніпром.

        В лекції  взяли участь учні, які читали вірші Т.Г. Шевченка: «Думи» - прочитала Павлюк Тетяна, «Садок вишневий коло хати» - Вербато Каріна.  Дует бандуристів виконав пісню  на слова Т.Г. Шевченка «Нащо мені чорні брови», Роман Загуменний прочитав вірш «Мені 13-й минало». Анастасія Заваженко прочитала вірш «Заповіт», «Ой три шляхи широкії» - прочитала      Коноваленко Єлизавета.

         Присвятила вірш пам’яті Т.Г. Шевченка учениця 2 класу  Гуменюк Діана.