Структурні підрозділи

«Хай не повториться більше ніколи лихо людської біди!» - літературно-екологічна експедиція до Дня Чорнобильської трагедії.

Дата проведення: 
26.04.2019 - 11:00

      33 роки минуло від того часу коли страшна біда прийшла в Україну, накривши чорним смертельним крилом. 26 квітня 1986 р. увійшло в історію цивілізації трагічною подією. На нашій багатостраждальній українській землі сталася жахлива техногенно-екологічна катастрофа.

         До Дня Чорнобильської трагедії в Броварській міській бібліотеці підготовлено літературно – екологічну експедицію «Хай не повториться більше ніколи лихо людської біди». Вибух реактора на четвертому енергоблоці став причиною викиду в атмосферу більш ніж 40-ка різних видів радіоактивних речовин. Чорнобиль – явище планетарного масштабу, яке вплинуло на долі мільйонів людей, що проживали на значних територіях України, Білорусі, Росії. Чорнобиль залишив радіоактивний слід на території десятків країн Північної півкулі, включаючи Швецію, Польщу, Грузію, Німеччину, Туреччину, США, Японію та інші країни. Внаслідок регіональних опадів окремі країни різною мірою були забруднені. Хмара не звертала уваги ні на національні, ні на політичні кордони – вона зробила Чорнобиль глобальною катастрофою.

      Сьогодні, з висоти часу, що відділяє нас від 26 квітня 1986 року, ми повинні не тільки віддати належне минулому, але й насамперед, спробувати осмислити уроки і спадщину Чорнобиля для майбутнього.

        

Виставка представлена для широкого кола користувачів.