Структурні підрозділи

"Дорогою добра і милосердя» віртуальна експрес - інформація до Міжнародного дня людей похилого віку.

Дата проведення: 
01.10.2019 - 11:30 до 03.10.2019 - 19:00

Дорогою добра і милосердя                                             Віртуальна експрес-інформація до Міжнародного дня людей похилого віку

За даними ВООЗ, у світі живе 600 млн. людей , старших за 60 років. До 2025 року людей такого віку стане вдвічі більше, а до 2050 року їх кількість зросте до 2 млрд. Переважна більшість людей похилого віку житиме в країнах, що розвиваються. Тобто існує висока ймовірність того, що пенсійні виплати не будуть на достатньо високому рівні, щоб покривати всі потреби сучасної людини, і пенсіонерам доведеться працювати. А отже, суспільство має навчитися шанобливо й толерантно ставитися до такої категорії трудівників.

У нашому суспільстві роботодавці упереджено ставляться до працівників у віці. І це негативно впливає не лише на психологічний стан людини, а й на її фізичне самопочуття. Створення стереотипів і дискримінація окремих людей за віковою ознакою, або ейджизм, - доволі поширене в Україні явище. Також проявом ейджизму   може  бути відмова людині в просьбі прийняття на роботу в 45  +,або  коли  людину під час виконання посадових повноважень кличуть «молодим або молоденькою» - це також ейджизм. Дослідження свідчать, що дискримінація за віковою ознакою може негативно впливати на загальний стан здоров’я та сприяти розвитку серцево-судинних захворювань, артриту і депресії. Навіть більше, є дані, відповідно до яких люди літнього віку, що негативно сприймають старіння (зокрема  через вікову дискримінацію), живуть на 7,5 років менше за тих, що сприймають його позитивно.

Допомогти в боротьбі з ейджизмом  може законодавство. Наприклад, у США де рівень залучення людей, старших 65 років високий, існує низка антидискримінаційних законів. Заборонено встановлювати обмеження під час працевлаштування для людей, старших за 40 років. В Нідерландах проводять скринінг оголошень з вакансіями, щоб запобігти дискримінації за віковою ознакою.

Але передусім треба викорінювати прояви  ейджизму з повсякденної культури спілкування та роботи. І починати варто з себе, адже кожен може зробити свій внесок у руйнування стереотипів. Важливо, щоб представники різних поколінь були відкриті до діалогу, ділилися досвідом і навичками. Здорове суспільство – те, у якому готові чути одне одного й допомагати.

Інформаційне повідомлення  підготовлено на основі статей з газети «Пенсійний кур’єр» за 2019 рік.