Структурні підрозділи

Бровари: від минулого до сьогодення» краєзнавча подорож та ілюстративна книжкова виставка до Дня міста

Дата проведення: 
20.09.2019 - 11:00

       Бровари – місто Обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Броварського району  Київської області, найбільше місто Київської агломерації після Києва. Населення складає понад 107 тис. жителів. Бровари вперше згадуються в достовірних документальних джерелах з 1630 року, статус міста надано в 1956 році.

     Є декілька версій щодо походження назви Бровари, найпоширеніше з них – це походження назви від професії «бровар», в поемі Тараса Шевченка  «Катерина» вживається назва Броварі. За іншими джерелами, та теорією краєзнавця Володимира Гузія, назва Бровари походить від вислову «браві вори»

     Перші поселення на території броварів з’явилися в добу неоліту, близько 5000 років до н. е, а першими поселенцями були представники Дніпро-донецької культури, що займалися тут мисливством і збиральництвом. З початком визвольної війни українського народу 1648-1654 років під проводом Богдана Хмельницького князь Ярема Вишневецький укріпив Бровари, побудував великий палац-фортецю з земляними валами, зосередив тут озброєний загін. Скасування кріпацтва 1861 рокі зумовило бурхливий розвиток господарського життя Броварів, за наступні десятиріччя  населення зросло у кілька разів і Бровари набирали все більше міських рис розвитку.

    Місто розвивалося шаленими темпами, на початку  1970 – х років у Броварах починається «будівельний бум», місто забудовується багатоповерхівками, будуються заклади культури, відпочинку, спорту і охорони здоров’я. Вже у грудні 1971 року Бровари стали містом обласного підпорядкування, у 1984-1985 роках було збудовано і відкрито броварський міст. З 1970 по 1990 рік населення Броварів збільшилося понад удвічі, з 39 до 83 тисяч жителів. З невеличкого містечка Бровари перетворилися у важливий економічний і промисловий центр. 21 вересня 1991 року, під час святкування дня міста над міською радою вперше було піднято державний прапор України. Бровари перетинає автошлях міжнародного значення, який є частиною Європейських  автомобільних шляхів та , автошлях національного значення. Бровари – значний економічний центр Київщини, в місті нараховується 2987 підприємств та організацій. Туризм в Броварах в розважальному типі міста, сюди з’їжджаються люди з інших міст в пошуках розваг та відпочинку. В місті працюють заклади культури, одними з головних місцем відпочинку броварчан і є Парк  «Перемога» де не лише приємно відпочити після трудового будня або у вихідні, а й відбуваються чи не всі міські свята  й народні гуляння, зокрема День міста.

До Дня міста в Броварській міській бібліотеці презентовано книжково – ілюстративна «Бровари: від минулого до сьогодення»