Структурні підрозділи

100 років від дня народження Олеся Гончара (1918-1995) - книжково-ілюстративна поличка і інформаційне повідомлення у мережі Facebook.

Дата проведення: 
03.04.2018 - 11:00 до 14:00

100 років від дня народження Олеся Гончара (1918-1995рр.)

Олесь Терентійович Гончар – видатний письменник , майстер слова, автор знаменитих романів і повістей, понад сотні оповідань. Лауреат майже всіх можливих літературних премій. Протягом багатьох років – Голова Спілки письменників України. Громадський діяч, котрий об’єднував керівництво Комітетом захисту миру з активною участю в русі за незалежність. 

Тема національного відродження стала головною у творчості О. Гончара. Письменника – громадянина хвилювали невпорядкованість, негармонійність суспільного життя, екологічні проблеми, що резонансували збайдужінням, аморальністю, деградацією людських душ. В 1968р. створено «Собор» - роман-набат, як назвав його Григір Тютюнник. Через гостру критику тоталітарного суспільства роман було вилучено з читацького обігу на 18 років. Особистою підтримкою Олесь Гончар наснажував студентські акції протесту восени 1990 року, започаткування Товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка (1988), перший з’їзд Народного руху України (1989). Його духовним заповітом стала книга роздумів про шляхи українського майбуття «Чим живемо» (1991). 
Любов до України, її народу, історії, культури, прагнення бачити її могутньою і незалежною в колі світових держав – осердя і зміст його днів і ночей, його творчих поривів і здійснень.