Структурні підрозділи

Про бібліотеку

Броварська міська бібліотека

Бібліотека – це найпоширеніший соціальний інститут, який є гарантом розвитку демократичного суспільства. Діяльність бібліотеки спрямована на задоволення найрізноманітніших потреб населення. У наш час, у зв’язку з орієнтацією діяльності бібліотеки на потреби користувачів, приділяється багато уваги для забезпечення їхніх інформаційних, культурних, соціальних, побутових запитів, створюється образ бібліотеки як центру громадського життя і культурного спілкування. Бібліотека заохочує користувачів до користування бібліотекою, виховує любов до читання , книги, допомагає, консультує. Бібліотека те місце, де кожний громадянин може реалізувати конституційне право на вільний розвиток особистості.
В 2014р. Міська бібліотека працює згідно з таких нормативних актів:
1.Закону України “Про бібліотеки і бібліотечну справу” прийнятий Постановою Верховної Ради від 16.03.2000 р. № 1561-3
2.Державної програми “Турбота”
Традиційною стала участь бібліотеки у святкуванні державних, культурних та історичних подій міста та району, місячника по охороні навколишнього середовища, Шевченківських свят, тижня юнацької книги. Культурна діяльність бібліотеки спрямована на допомогу навчальному процесу в школах, вузах, вихованню у молоді поваги до державних і культурних традицій свого народу, людяного ставлення до своїх ровесників. Продовжується робота з підлітками-інвалідами, що є користувачами нашої бібліотеки. Надається допомога у підборі літератури, звертається більше уваги на кожного конкретного користувача, враховуючи інтереси і запити кожного. В рамках програми “Турбота” проводяться уроки патріотичного виховання, до яких залучені учні ЗОШ міста, воїни-інтернаціоналісти, ветерани ВВВ. Постійно проводиться робота над утвердженням національних традицій, народознавству, етнографії та краєзнавству, краєзнавчому туризмі, з національними меншинами, праву. Продовжується робота направлена на боротьбу з наркоманією, шкідливими звичками, СНІДом. Проводиться низка заходів по культурі читання та інформаційно-бібліографічній роботі.

В 1971 році відкрито міську бібліотеку з книжковим фондом 6137 примірників книг. В 1985 році міська бібліотека отримала нове приміщення по вулиці Незалежності, 5. В бібліотеці було відкрито відділи: абонемент, читальна зала. Книжковий фонд нараховував 34861 примірник книг.
Користувачів обслуговують 6 бібліотекарів, бібліограф, адміністратор Інтернет - центру. Користувачами бібліотеки щороку є близько 3750 чоловік, з них 1286 – юнацтво. Щороку їм видається близько 65 000 примірників книг.
Структура бібліотеки.
Станом на 1 січня 2014 року в бібліотеці працюють відділи: абонемент, читальна зала, Інтернет - центр, юнацька кафедра, де обслуговуються діти, що досягли 15-річного віку, а також відділ бібліографії та комплектування. Штат бібліотечних працівників складає 10 чоловік. 
Книжковий фонд абонементу На сьогоднішній день фонд має універсальний загальноосвітній характер. Містить літературу українською та російською мовами. Розміщений фонд згідно ББК. Ядро фонду розміщено в читальній залі міської бібліотеки. Книжковий фонд нараховує 28350 примірників книг. Постійно діють виставки: «Нові надходження» та «Сучасна українська книга». На абонементі працює куточок родинного виховання «Батьки і діти», Куточок Кобзаря.  Краєзнавчий центр «Батьківська древня земля – гілочка України» Постійно діюча книжкова виставка «Наші стародруки».
Бібліографічна робота Броварської міської бібліотеки спрямована на формування бібліографічної культури та поширення бібліотечно-бібліографічних знань серед користувачів бібліотеки. Одним з основних напрямків бібліографічної роботи бібліотеки є підготовка бібліографічної інформації та доведення її до користувачів. Броварська міська бібліотека має у своєму арсеналі різноманітні форми і методи роботи з користувачами. Культурно-масова робота включає в себе бесіди, книжкові виставки, години цікавих повідомлень, літературні години, композиції та ін. В бібліотеці працює літературна вітальня «Дивосвіт»
Інтернет-центр
У листопаді 2008 року був відкритий Інтернет-центр. Він являється безприбутковим структурним підрозділом міської бібліотеки. Метою центру є реалізація конституційних прав громадян на вільне використання та поширення інформації для розвитку освіти, науки, культури та розширення сфери інформаційних послуг бібліотеки. Основні напрямки роботи Інтернет-центру: - обслуговування всіх категорій користувачів; - проведення учбових курсів-тренінгів для користувачів та бібліотекарів. В Інтернет-центрі працює 6 комп’ютерів. В 2013 році було зареєстровано 148 користувачі, з них більше 15 осіб-юнацтво. Було використано 1068 інтернет -годин різноманітної тематики. Інтернет-центр користується незмінною популярністю серед користувачів нашої бібліотеки. 
Створюючи для населення максимально комфортне середовище, Броварська міська бібліотека завжди відкрита для тих, кому потрібна книга, потрібна, як джерело інформації, як психологічне розвантаження. Обслуговування користувачів знайшло своє відображення у такому формулюванні простої і місткої місії: «Ми працюємо для Вас і разом з Вами на Ваш успіх».

м.Бровари, вул. Незалежності, 5 тел. 5-35-53

Бібліотека працює з понеділка по п’ятницю з 11.00-19.00, в суботу з 10.00-18.00 без перерви на обід, вихідний - неділя; перший робочий день кожного місяця - санітарній день.

Завідуюча бібліотекою – Ільїна Наталія Леонідівна, тел. 5-35-53